Yükleniyor...
0212 516 7067 info@berhelturizm.com

Varna TURU

Karadeniz'in İncisi Varna Turu - 2 Gece 3 Gün Lüks Otobüs (0)
kişi başı 79.00
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu
Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu Varna Turu

 • Sabah Kahvaltısı
 • Alışveriş Mekanları
 • Yolculuk İkramları
 • Türkçe Rehber
 • Müze Ziyaretleri
TUR FİYAT DETAYLARI
Tek Kişilik Oda : 99.00 (Kişi Başı)
Çift Kişilik Oda : 79.00 (Kişi Başı)
Çocuk Fiyatı : 50.00 (Kişi Başı) 0-2 yaş için geçerlidir.
Tek kişilik oda isteğinizi tarafımıza mutlaka iletmeniz gerekmektedir. Online sistemimiz sadece standart çift kişilik odalar üzerinden çalışmaktadır. Tek kişilik oda istekleri 0212 516 7067 numaralı destek hattımıza bildirilmesi gerekmektedir.

Bu gezimizde Lüks otobüsümüzle, ikramlar eşliğinde eğlenceli ve unutamayacağınız bir tur yaşatıyoruz.

Turumuzda Bulgaristan’ın Üçüncü büyüklükte ve Karadeniz kıyısının en büyük liman şehri olan Karadeniz’in incisi Varna’yı geziyoruz . Eski Roma Hamamı ,  Arkeoloji kompleksini ,Kilise ve Katedralleri ile ünlü olan şehrimizin yakınında bulunan ünlü Alaca Manastırını da ziyaret ediyoruz . Balçik kasabasında bulunan eski Romen Kraliçesi Mariya’nın Sarayını ve Botanik bahçesini görüyoruz . Bulgaristan’ın ve Avrupa’nın en eski kentlerinden Nesebar ve Sozopol’un eski Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyor ve Karadeniz’in eşsiz manzarasıyla karşılaşıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizi Bulgaristan’ın meşhur Mehanaların’dan birinde unutamayacağınız tatlar bırakmak üzere yöresel salataları, kebapları, rakıları ve şarapları ile felekten bir gece çalıyoruz.

Lütfen Dikkat! Gezimiz minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acentemiz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır. Konu hakkında detaylı bilgi için buradaki Genel Şartlar sayfamızı okuyabilirsiniz.

 •  

  1.Gün CumaBuluşma Yerleri

  Berhel ile harika bir Varna turuna çıkmaya hazırlanıyoruz. Aşağıdaki buluşma yerlerinden turumuzu satın alan müşterilerimizi lüks özel otobüs ile alıyoruz. Lütfen belirtilen saatlerden 45 dakika öncesinden buluşma yerlerinde olunuz.

  • Saat 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
  • Saat 21.30 Beşiktaş Yıldız Camii önü
  • Saat 22.00 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi önü
  • Saat 22:30 Beylikdüzü Marmara Park AVM durağı
 •  

  Berhel ile Varna turu başlıyor.

  Yolcularımızı aldıktan sonra Varna yolculuğumuz başlıyor. Araç içi ikramlarımız eşliğinde Kırklareli üzerinden Dereköy/Malko Tırnovo sınır kapısına varış. Rehberimizin eşliğinde Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayıp Burgaz üzerinden Varna’ya hareket ediyoruz. Otobüsümüz yemyeşil Strandzha dağlarından, Büyük Burgaz Körfezi’nden Varna’ya doğru ilerlerken, her bakışımızda farklı bir manzarayla karşılaşmamız mümkün. Vadi, tepe, ormanlar, deniz…

  Tahmini yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde 8 saat sürmektedir.

 •  

  2.Gün Cumartesi Varna - Balçik Turu

  Sabah saatlerinde Varna’ya ulaşıyoruz. Sabah  kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek aldıktan sonra panoramik Şehir Turumuz başlıyor. Varna Bulgaristan’ın Sofya ve Plovdiv’ten sonra 3. büyük şehridir. Nüfusu yaklaşık olarak 350 bin kişi olan şehir aynı zamanda Karadeniz sahillerinin incisi olarak adlandırılır. Turumuzda ilk olarak tarihi Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika, Katedral ve meşhur Deniz Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası ise otelimize yerleşiyoruz. 

 •  

  Extra Turlar 

  Dileyen misafirlerimiz daha sonra ekstra olarak düzenlenecek olan, Karadenizin meşhur Kalkan balığını tadabileceğiniz, Balçik turuna katılabilir ve eskiden Romanya Kraliçesi Mariya’nın yazlık gibi kullandığı sarayını ve  büyüleyici botanik bahçesini görme ve gezme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca Gece dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan MEHANA – Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.(30EUR)

  Konaklama ise gece otelimizde .

 •  

  3.GÜN Pazar Eve Dönme Vakti!

  Varna – Nesebar – Sozopol – Dereköy - İstanbul

  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, saat 10:00 da otelimizden ayrılıyoruz ve Alaca Manastırı ziyaret ediyoruz. Adeta kayalar ve mağaraların içerisinde yapılmış bu manastırın tarihi gizemini birlikte hissedeceğiz. Alaca Manastır sonrası Nesebar Yarım adasına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Nesebar’a geliyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Karadeniz kıyısında yer alan Nesebar şehri yaklaşık 3000 yıllık tarihi geçmişe sahiptir ve 1983 yılında UNESCO ‘nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiştir. Turumuzda Bizans döneminden kalma kiliseleri ve Bulgar Rönesans döneminde inşa edilen evlerini görebilirsiniz.

 •  

  Eve Dönerken bile Eğleniyoruz!

  Tur ve serbest zaman sonrası, Nesebar gibi çok eski bir tarihi geçmişe sahip olan başka şehre, Sozopol’a hareket ediyoruz. Günümüzde Bulgaristan’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Sozopol’un özellikle eski şehri dikkatleri üzerine çekiyor. İlginç mimarisi ve Arnavut kaldırımlı dar sokakları’ile meşhur eski şehri rehberimizin eşliğinde gezdikten sonra eve geri dönüş zamanı geliyor ve yola çıkıyoruz.

 •  

  Çok yorulduk turumuzu bitiriyoruz!

  Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Dereköy Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden  sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

  Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


Bu tur etkinliğimize henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun!

Varna Turu Haritası

MÜZE VE ÖREN YERLERİ -   20 EUR
MEHANA BULGAR MEYHANESİ – 30EUR
BALÇİK TURU – 20 EUR